China Iron and Steel Association: Juster strukturen på eksportprodukter og avgrens import- og eksporttariffer for mitt lands stålprodukter

For å gi bedre spill for formålet med å betjene stålindustrien og medlemsbedriftene i foreningens profesjonelle arbeidsutvalg, og for å hjelpe industriens transformasjon og oppgradering og utvikling av høy kvalitet, 19. mai, China Iron and Steel Industry Association Market og Import and Export Coordination Committee sitt fjerde medlemsmøte ble avholdt i Shanghai.

Relevante ledere fra Trade Remedy Bureau i handelsdepartementet deltok på møtet. Jern- og stålproduksjonsselskaper som Baowu, Anshan Iron and Steel, Shagang, Shougang, Hegang, Benxi Iron and Steel, Baotou Iron and Steel, Japan Steel, Yonggang og andre jern- og stålproduksjonsselskaper hadde ansvaret for import og eksport markedsføring og spesialstål og andre bransjeforeninger. Og mer enn 70 representanter deltok på møtet.

Baosteel daglig leder Sheng Genghong holdt en velkomsttale. Han påpekte at verden i dag gjennomgår store endringer usett på et århundre. Stålindustrien har både muligheter og utfordringer. Det er stålindustriens plikt å forstå det nye utviklingsstadiet, implementere nye utviklingskonsepter, bygge et nytt utviklingsmønster og opprettholde en smidig drift av industrikjeden.

Møtet stemte og vedtok den reviderte "Arbeidsforskriften til China Iron and Steel Association Market and Import and Export Coordination Committee", og valgte medlemmer av den fjerde sesjonen i Market and Import and Export Coordination Committee, inkludert styreleder, nestledere, og utøvende sekretær. . Sheng Genghong, daglig leder for Baosteel Co., Ltd. i Baowu Group, ble valgt som styreleder for koordineringskomiteen for marked og import og eksport.

Sheng Genghong laget en arbeidsrapport på vegne av komiteen, gjennomgikk og oppsummerte hovedarbeidet og prestasjonene til den forrige komiteen, og analyserte den nåværende situasjonen og eksisterende problemer i stålimport- og eksportmarkedet. Han la vekt på at arbeidskomiteen skulle gi full rolle for rollen som medlemsbedrifter i neste trinn, styrke utveksling og deling av omfattende bransjeinformasjon som bransjepolitikk og trender, forbedre evnen til å betjene medlemmer og i rett tid gjenspeile kravene fra medlemsbedrifter; hjelpe medlemsbedrifter med å justere strukturen til eksportprodukter og styrke markedet. Konkurranseevne; Gi støtte til medlemsbedrifter for å optimalisere utformingen av utenrikshandel og justere markedsføringsstrategier i tide. aktivt svare på "Belt and Road" -initiativet og utnytte muligheten for signering og ikrafttredelse av "RCEP-avtalen" for kontinuerlig å utvikle fremvoksende markeder; i fellesskap opprettholde et sunt og ryddig marked Orden og interesser fra medlemsbedrifter.

Luo Tiejun, nestleder i jern- og stålforeningen, deltok på møtet. I talen gratulerte han de nyvalgte direktørene, nestledere og eksekutivsekretær i arbeidskomiteen, og bekreftet prestasjonene i komiteens arbeid. Han påpekte at profesjonelle komiteer kan bidra til å lukke forholdet mellom bedrifter og foreninger, og bidra til å oppdage og løse problemene med foretakenes bekymringer i tide. Det legemliggjør de grunnleggende prinsippene for å stole på bedrifter, stole på medlemmer og bedrifter for å lede foreninger. Det er foreningens bedre service til medlemmene. I tjenestebransjen kan foreningens viktige rolle som en bro og kobling mellom regjeringen og dens medlemmer bedre spilles inn.

Luo Tiejun understreket at med utvidelsen av stålproduksjonens omfang og forretningsvolum har ressursflaskehalser og miljøtrykk blitt mer og mer intense for å danne betydelige begrensninger for Kinas fremtidige stålutvikling, og har dyp innvirkning på mengden, variasjonen og strukturen til stålimport og eksport. påvirkninger. I møte med den nye situasjonen med økende etterspørsel fra markedet, begrensninger i ressurser og miljø, og krav til grønn utvikling, har utvalgets arbeid en lang vei å gå og er full av nye utfordringer. For det neste trinnet i arbeidskomiteen fremmet han spesifikke krav: først skulle store selskaper spille en ledende rolle, ta proaktive tiltak og effektivt spille komiteens rolle; for det andre, styrke selvdisiplin, og overholde lover og regler for å fremme markedsstabilitet og helse; tredje, overordnet planlegging. Gjennomføre klassifiseringen av avgiftsposter og fremme eksport av produkter med høy verdi; for det fjerde, ta godt hensyn til fremdriften i EUs "karbongrensejusteringsmekanisme", og studer virkningen av karbontariffer tidlig; femte, håndtere forholdet mellom rettsmidler og forbedre bedriftens konkurranseevne, og fremme stål utenrikshandel Høy kvalitet utvikling.

På det påfølgende spesialmøtet, visekommissær Lu Jiang fra Trade Remedy Bureau for handelsdepartementet, Hu Wei, en etterforsker på andre nivå ved den internasjonale avdelingen for handelsdepartementet, og Jiang Li, sjefanalytiker for jern og stål Association diskuterte henholdsvis den overordnede situasjonen og arbeidsanbefalinger for mitt lands handelsmidler, og RCEP Den introduserte og analyserte de nye mulighetene for Kinas stålindustri, utsiktene til verdens stålmarked og innvirkningen på Kinas stålimport og -eksport.

På symposiet som ble holdt på ettermiddagen, diskuterte og utvekslet deltakerne synspunkter på virkningen og responsen av avskaffelsen av politikken for avgiftsrabatt, ståleksportsituasjonen og de utenlandske markedsutsiktene, og erfaringene og forslagene til å håndtere handelsfriksjoner. Deltakerne var enige om at klassifiseringen av avgiftsposter er et betydelig og vidtrekkende arbeid. Det er nødvendig å gjennomgå en omfattende gjennomgang av eksportsituasjonen til avanserte stålprodukter, sammenligne avgiftsinnstillingene for stålprodukter i utviklede land, og foreslå systematisk å avgrense mitt land basert på produktens fysiske egenskaper og kjemiske sammensetning. Planen for import- og eksporttariffer for jern- og stålprodukter, og gir på dette grunnlag anbefalinger til relevante statlige avdelinger. Deltakerne fremmet også håp og forslag for komiteens og foreningens fremtidige arbeid.


Innleggstid: Jun-03-2021